Rodzaje usług ślusarskich

Ślusarstwo to dziedzina znana już od starożytności. Choć na przestrzeni wieków przeszła niemałą transformację, nieodmiennie jej trzonem jest obróbka metali. Współczesny ślusarz kojarzy się zwykle z dorabianiem kluczy i montażem zamków, lecz jego zadania mogą być znacznie szersze. Obecnie ślusarze to specjaliści zajmujący się także szeroko pojętą obróbką blach (aluminiowych, ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej i konstrukcyjnej) stosowanych w budownictwie, do produkcji pojazdów, sprzętów AGD, przedmiotów codziennego użytku itp. Zobacz, jak to wygląda w naszej firmie.

Prace przygotowawcze

Niejednokrotnie zasadnicze usługi ślusarskie poprzedzają prace przygotowawcze, na przykład odtłuszczanie ultradźwiękowe i anodowanie elektrolityczne. Są to procesy, które pozwalają na precyzyjne przygotowanie powierzchni do dalszej obróbki i lepsze efekty.

Odtłuszczanie ultradźwiękowe być może brzmi enigmatycznie, jednak jest to proces prosty i niezwykle skuteczny. Wykorzystuje się do niego specjalne roztwory i ultradźwięki, czyli fale dźwiękowe niesłyszalne dla ludzi. Ultradźwięki przenikają przez powierzchnię i w ten sposób usuwają z niej zanieczyszczenia. Mycie ultradźwiękami stosuje się między innymi przed malowaniem proszkowym, galwanizowaniem, odtłuszczaniem po hartowaniu. Z kolei anodowanie to proces dedykowany powierzchniom aluminiowym. Polega na wytwarzaniu na powierzchni metalu (lub jego stopów) powłoki tlenku glinu. Dzięki temu powierzchnia jest bardziej odporna na korozję, ścieranie, jest trwalsza i lepiej trzyma farbę.

Zasadnicze usługi ślusarskie

Gdy powierzchnia jest już odpowiednio przygotowana, specjaliści mogą przystąpić do dalszych prac. Zasadnicze usługi ślusarskie obejmują m.in.: cięcie, gięcie, szlifowanie, polerowanie, spawanie TIG/MAG. Do wszystkich tych zadań wykorzystujemy nowoczesne maszyny sterowane numerycznie, które pozwalają na niezwykle precyzyjne efekty i obróbkę dużej ilości materiałów w krótkim czasie. I tak na przykład do cięcia wykorzystujemy wycinarkę laserową KIMLA z serii PowerCut. W przeciwieństwie do cięcia mechanicznego cięcie laserowe jest niezwykle dokładne, szybkie i ekonomiczne, ponadto pozwala na uzyskanie nawet skomplikowanych kształtów. Z kolei gięcie wykonujemy na nowoczesnej giętarce CNC pozwalającej na szybkie gięcia, dużą precyzję i idealną powtarzalność. Nasz szeroki zakres usług, nowoczesny park maszynowy i wykwalifikowana kadra sprawiają, że nasze usługi ślusarskie są na najwyższym poziomie.

sitemap