Gięcie na prasie krawędziowej krok po kroku

Gięcie blach jest obecnie oferowane przez rosnącą ilość firm, nic dziwnego, gdyż w przemyśle zdecydowanie rośnie zapotrzebowanie na tego rodzaju elementy i usługi. Jednak nadal nie każdy wie, na czym polega gięcie na prasie krawędziowej i w jakim celu metoda ta jest wykorzystywana. Firmy specjalizujące się w obróbce tego rodzaju materiałów, w swojej działalności wykorzystują przede wszystkim urządzenia kryjące się pod nawą pras krawędziowych. Ich możliwości techniczne są zgodne z nazwą, gdyż dają możliwość krawędziowego gięcia blachy. Obecnie na rynku dostępne są bardzo nowoczesne maszyny tego rodzaju, dzięki czemu możliwe jest wykonanie pracy z dużą precyzją, co byłoby nieosiągalne w przypadku pracy ręcznej.

Jak wygląda cały proces gięcia krawędziowego?

Obróbka blachy w postaci właśnie gięcia krawędziowego to proces, który przebiega w całości bez udziału człowieka. Na wstępie maszyna musi zostać odpowiednio zaprogramowana, następnie umieszcza się w niej materiał, który mamy poddać obróbce. Włączenie urządzenia skutkuje przeprowadzeniem gięcia krawędzi blachy. Urządzenia w swojej pracy przechodzą przez trzy tryby. Pierwszym z nich jest gięcie sprężyste, następnie odbywa się gięcie plastyczne, a na koniec przeprowadza się wykańczanie poprzez dotłaczanie. Wielkość powierzchni, jaka może być zaginana, uzależniona jest od rodzaju maszyny. W związku z tym przed rozpoczęciem pracy niezbędne jest upewnienie się, że konkretna maszyna umożliwi uzyskanie oczekiwanego efektu. Powstające w czasie gięcia krawędziowego odpady, dzięki nowoczesnym technologiom zostały ograniczone niemal do zera.

Jaką firmę wykonującą gięcie krawędziowe wybrać?

Jeśli niezbędna jest nam współpraca z firmą, która zajmie się obróbką blachy, z pewnością nie powinniśmy decydować się na pierwsze przedsiębiorstwo z brzegu. Dlaczego? Kluczowa może okazać się oferta, oraz sprzęt, jakim dysponują, gdyż głównie od niego zależy czy będą mieli możliwość zrealizowania zlecenia zgodnie z naszymi oczekiwaniami i wymaganiami. Warto zapoznać się z wcześniejszymi realizacjami firmy i sprawdzić opinie wystawione przez dotychczasowych klientów. Na koniec powinniśmy oczywiście zweryfikować również cenę za daną usługę.

sitemap