Cięcie mechaniczne czy laserem – którą technologię obróbki blach wybrać?

Metalowa blacha to uniwersalny materiał, który znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach i sytuacjach. Dzięki swojej wszechstronności może przybierać odmienne kształty i formy, a przy tym umożliwia łatwe zginanie i formowanie potrzebnych elementów. Kluczem do sukcesu jest jednak nie tylko wysokiej jakości materiał, ale także odpowiednio dobrana technologia obróbki, która pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnych możliwości. Która z technik jest najkorzystniejsza? I jak wypada porównanie cięcia mechanicznego i cięcia laserowego? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.  

Cięcie mechaniczne vs cięcie laserem – co wybrać?

Jak w praktyce wypada porównanie cięcia mechanicznego i cięcia laserowego? Wiele osób przekonało się już, że cięcie laserowe to nowoczesna forma obróbki blachy, która nie ma sobie równych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że technika ta jest bardziej ergonomiczna i ekologiczna, dzięki czemu przyczynia się do lepszego działania naszej firmy. Na uwagę zasługuje też efekt końcowy obu procesów.

Metoda mechaniczna przyczynia się do strat jeśli chodzi o materiał, a jednocześnie wymaga dodatkowej obróbki krawędzi. Wszystko to sprawia, że marnowany jest zarówno czas, jak i surowiec, co oznacza trudne do przewidzenia koszty. Problematyczne jest także osiągnięcie wysokiej jakości cięcia oraz uzyskanie dużej efektywności procesu.

Cięcie laserem – co warto wiedzieć?

Skoro cięcie laserowe jest tak polecane, warto przyjrzeć się mu bliżej. Co warto o nim wiedzieć? Oferowane przez naszą firmę innowacyjne rozwiązanie, jakim jest cięcie laserowe to sposób dedykowany każdemu, kto chce osiągnąć perfekcyjne rezultaty w krótkim czasie. Cały proces jest powtarzalny, dzięki czemu w przeciwieństwie do cięcia mechanicznego nie powoduje on powstawania dużej ilości odpadów. Poszczególne jego etapy mogą być też doskonale zaplanowane i wyregulowane. Jednak to nie koniec. Istotnym szczegółem jest możliwość tworzenia różnego rodzaju kształtów, nawet tych nieregularnych. Kluczowe znaczenie ma także szybki czas realizacji.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, nie dziwi fakt, że z metody tej korzysta coraz więcej osób, w tym także największych przedsiębiorców realizujących swoje działania na masową skalę.

Jako firma z dużym doświadczeniem oferujemy cięcie laserem Fiber przy wykorzystaniu niezwykle zaawansowanej wycinarki laserowej KIMLA z serii PowerCut. Maszyna ta dysponuje zakresem pola roboczego 1500×3000 mm z napędami liniowymi umożliwiającymi szybkie i wydajne wycinanie dowolnych kształtów z arkuszy blach.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty? Przede wszystkim dlatego, że wykonywane przez nas cięcie laserem:

  • cechuje się wysoką produktywnością i wysoką jakością krawędzi detali przy jednocześnie minimalnych czasach wypalania,
  • umożliwia zadbanie o wysoką precyzję cięcia +/- 0,05 mm przy idealnej powtarzalności,
  • umożliwia nie tylko cięcie blach po linii prostej, ale także wycinanie skomplikowanych i nieregularnych kształtów, zgodnych z indywidualnym życzeniem klienta,
  • może być stosowane w przypadku materiałów o różnych parametrach i właściwościach fizycznych (maksymalne grubości cięcia poszczególnych materiałów: stal konstrukcyjna (15 mm), stal nierdzewna (8 mm), aluminium (8 mm)).

sitemap